Komentáře

1 Phyllis Phyllis | Web | 14. srpna 2012 v 15:04 | Reagovat

Možná bys měla fanfiction brát spíš jako prostředek k tomu se stále zlepšovat, vyvíjet se ... Ne jako životní dílo. Přijde mi, že to bereš hrozně vážně, a tak vidíš jen dvě možnosti - buď seknout s fanfiction anebo se svými skutečnými příběhy. Chápu, že se chceš plně soustředit na svůj svět, ale fanfiction kvůli tomu nemusí trpět ;) Jen se nad tím zamysli. Nemusíš vymýšlet příběh do detailů - vždyť už ho vlastně vymyšlený máš. Když tě někdy přepadne zas nálada, prostě si k tomu sedni a hoďku nebo dvě piš. Co tě napadne, třeba to po sobě ani nekontroluj ... Ale přestat úplně psát a začít pracovat na něčem novém, co pravděpodobně - promiň mi tohle - také nikdy nedokončíš, to je mrhání talentem :) Piš dál, ať je to cokoliv, a držím palce.

2 Ivet Ivet | 14. srpna 2012 v 16:03 | Reagovat

Jej, nebereš to a sebe nějak moc vážně? Proč píšeš o mrhání? Však povídce se přece nemusíš věnovat denně 5 hod, můžeš si k tomu sednout jednou týdne na dvě hodky třeba, brát to jako koniček. Učím se na kytaru a vím, že se ze mě nebude rocková hvězda, tak to mám taky zahodit, protože to je potom mrhání časem? Píšeš, že už je to podruhé, co nedokončuješ povídku, to taky leccos vypovídá. Jak víš, že se to nebude znovu opakovat? Souhlasím se vším, co psala Phillis, moc to hrotíš a je škoda, že to balíš.

3 Phyllis Phyllis | Web | 14. srpna 2012 v 22:08 | Reagovat

Já třeba přidám ještě svoje zkušenosti - píšu už od svých dvanácti let, od cca čtrnácti let pracuju na jedné povídce, která nikdy nebyla publikovaná a ani není dokončená. (Je mi 19.) Měla asi tři verze, ty jsou smazané, teď jsem se rozhodla to zkusit znova a jde mi hlavně o detaily, takže moc dobře vím, jak si připadáš - nechceě to odfláknout, když už tomu věnuješ čas, tak to musí být propracované. Ale jedna moje oblíbená spisovatelka - hnedka vedle Rowlingové (a Rowlingová něco takového říkala mimochodem taky) napsala, že když máte něco v hlavě, chcete to dokončit, tak nad tím musíš přestat přemýšlet. Jestliže nad tou povídkou přemýšlíš už rok a půl, jak říkáš, tak musíš mít vymyšleno všechno, co potřebuješ. Prostě přestaň přemýšlet a piš dál. Já vím, že se mi to dobře radí, když jsem sama v životě kapitolovou povídku sama nedokončila. Věřím ale, že nejde o to jí dokončit, ale pořád psát dál ... :) Jak Rowlingová odpovídala na otázku, jak se stát spisovatelkou jako ona sama: Musíš psát, psát, psát. Nepřemýšlej, prostě piš :)

4 antje antje | 24. října 2012 v 21:53 | Reagovat

http://www.bux.cz/knihy/137983-den-kdy-mel-zemrit-klaus.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.