Srpen 2012

16. kapitola „Smrti blíž“ - 2. část

14. srpna 2012 v 6:02 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
edit: neprošlo korekturou

Chvíli přemýšlala nad tím, že možná nebyl dobrý nápad si k Noahovi sedat. Když hloubala o trochu více, uvědomila si, že to má aspoň výhodu v tom, že konečně ví, proč s ní nemluví.
To chování ji sici rozčilovalo, nicméně nenáchala nějaké jiné možnosti, než to prostě ignorovat, jelikož Artemem se nehodlala přestat bavit. Přece nenechá Noaha, aby jí určoval s kým se přátelit, to bylo pochopitelné.

16. kapitola „Smrti blíž“ - 1. část

14. srpna 2012 v 6:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
edit: neprošlo korekturou

Ještě před prvním dnem vyučováním Brumbál dokázal Izaře zkazit náladu tím, že jí, ještě než se stihla vytratit z ředitelny po kontrole hůlky, zadal další z trestů. Zdálo se, že o nemagickém čištění toalet nevtipkoval. Takže v poslední den prázdnin celé odpoledne strávila s hlavou takřka ponořenou v nejedné míse. Velmi originální způsob, jak dát Izaře najevo, že její prohřešek stále není a nejspíš ještě dlouho nebude odpuštěn.


15. kapitola „Vánoce na hradě“ - 2. část

12. srpna 2012 v 6:02 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
edit: neprošlo korekturou

Po obědě se Izarra vydala do jedné z odlehlejších částí hradu, kde opravdu nehrozilo, že by potkala živou duši. Dorazila na místo, nečekala ani příliš dlouho a spatřila podél stěny se plazící Sekhmet.
"Ahoj, Izz," zasyčela na ni krajta okamžitě a vylezla si na nastavenou ruku, kterou k ní Izarra natáhla. Obtočila se na ni jakoby se jednalo o větev.

15. kapitola „Vánoce na hradě“ - 1. část

12. srpna 2012 v 6:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
edit: neprošlo korekturou

"Tenhle rok kvůli turnaje máme samostudium, ale občas se Karkarov rozhodne nám něco ukázat, ale to jsem ti už říkal... No, dneska se konečně odhodlal nás naučit něco zajímavějšího. První jsme ji teda zkoušeli jen na rostlinách, abychom se naučili základ. Prý by bylo zbytečné plýtvat živými tvory hned na začátku, byť jen třeba přeměněných z kamenů. Po několika úspěšných pokusech jsme ji používali na krysách. Nejúčinnější řezací kletba, kterou jsem kdy zkoušel!" povídal jí nadšeně Artem o hodině černí magie. Moc dobře věděl, že už od začátku tohle téma Izaře připadá hodně zajímavé a užíval si to, že bedlivě naslouchá každému jeho slovu.

14. kapitola „Hadi před nimi prchají“ 2. část

10. srpna 2012 v 6:02 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
edit: neprošlo korekturou

Dala se do čistění a jako u všeho si dala záležet. Nechtěla, aby byla známá taky jako ta, která už neumí ani pořádně uklidit. Několikrát se přistihla, že pohledem tíhla do té části místnosti, kde byla fotografie její otce. Pokaždé se odvrátila. Měla by to už pustit z hlavy, celé to vědomí o něm jí přidělalo jen problémy. Je mrtvý a ona by se měla snažit zapomenout a prostě to nechat plavat. Ovšem musela uznat, že to není tak jednoduché, jak to zní, protože po nějaké době se ocitla před plaketou s jeho jménem. Nemohla si pomoct, ta fotka byla to jediné, co jí po něm zbylo... a to ta fotka ani nebyla její. V tu chvíli se cítila poněkud uboze.

14. kapitola „Hadi před nimi prchají“ 1. část

10. srpna 2012 v 6:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
edit: neprošlo korekturou

"Jsem v pořádku, je mi fajn. Vlastně lépe než fajn. Nechtě mě jít, potřebuju dohnat učivo," snažila se Izarra přemluvit madame Pomfreyovou, která už ji na ošetřovně držela čtvrtý den. Za bílá všude kolem už ji pomalu začínala ubíjet.
"O vašem psychickém stavu rozhodnu já a prozatím můj verdikt zní, že v pořádku nejste. Do hodin nastoupíte nejdříve příští týden. Teď si vezměte svůj lektvar a odpočívejte," přikázala rázně a pohledem zavadila o flakónek na pojízdném stolku vedle Izziného lůžka.

Finále povídky mého srdce

1. srpna 2012 v 19:58 | Crystal & Lavender
A je tady velké finále! Tak která povídka se stane vaším favoritem? Pojďme si představit těch 9 nejlepších!
(Hlasovat můžete do 7.8.2012)

JSME TAM*klik*!