Červen 2012

13. kapitola „Sama“ - 1. část

30. června 2012 v 16:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"On vám zadal esej na téma, jak zabít mantichoru? Ve třetím ročníku? Bradavice se nezdají," řekl napůl s uznáním a napůl se smíchem Rulf, když vzhlédl od své vlastní knihy.

"Není to jak zabít… spíš se ubránit. Takže zneškodnit a utéct," zamumlala a na pergamenu škrkla poslední dva řádky. "Jde jen o tom vymyslet jak…" řekla téměř nepřítomně a opět očima začala prohledávat stranu v jedné z knih, které ji Rulf pomáhal vybrat v Bradavické knihovně. "Slyšel jsi o kouzle assa in tuo succo? Fungovalo by, kdybych ho seslala na její nohy?" zeptala se, aniž by zvedla hlavu.


Prázdniny aneb jak často budeme publikovat

28. června 2012 v 20:15 | Crystal & Lavender
Takže, jelikož se blíží prázdniny (pokud to čtete pozdě, tak už nejspíš jsou), řekly jsme si, že bude vhodné udělat takové menší oznámení ohledně "režimu", který bude v následujících dvou měsících.
Znáte to sami, dovolené, výlety a všechno možné a najednou se volný čas pro psaní někam vypařil. U mě ani u Lav to není jinak a já opravdu netuším, jak budu stíhat psát a korektovat a ty věcičky okolo. Taky ve velmi pravděpodobné, že se s Lav o prázdninách moc nepotkáme, takže ani nebude možnost rozplánovat kapitoly.


Ale vy, věrní čtenáři a čtenářky, to pochopíte, že? :)

Crystal & Lavender

12. kapitola „Dcera svého otce“ - 6. část

26. června 2012 v 13:45 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Chtěla jsi ublížit mému mazlíčkovi," řekla. Bylo to spíše stručné oznámení, než otázka.

Aniž by uhnula pohledem, přidřepla si a svou otevřenou tašku dala co nejníže k lesní půdě.

"Dovnitř," poručila krajtě tichounce. Stejně jí říkala, že to Weasleyová ví, protože Izarra nebyla dost pozorná a nechala se slyšet. Teď už to jedno slovo navíc nijak nezhorší, ne? Chtěla ublížit její Sekhmet. Izarra byla naštvaná.


Soutěž Povídka mého srdce

20. června 2012 v 15:05 | Crystal & Lavender
Někteří z vás si asi všimli, že napravo je umístěna ikonka této soutěže.
Pokrevní linie do ní byla dvojnásobně nominovaná a včera začalo hlasování, takže pokud se vám povídka líbí, můžete jak nás tak i Izarru a všechny lidi, kteří se kolem ní motají, podpořit hlasem v anketě.

ODKAZ EDIT: Autorka předělala, takže my se do hlasování dostaneme kdo ví kdy :/


12. kapitola „Dcera svého otce“ - 5. část

20. června 2012 v 15:05 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
Byl večer. Den utekl velmi rychle, protože ho Izarra strávila v zajetí svých myšlenek. Od včerejšího dne, kdy se toho tolik dozvěděla, netoužila po ničem jiném, než po samotě. Když si ráno všimla, že ji při cestě do knihovny sleduje Artem, více či méně úmyslně se mu v chodbách hradu ztratila z dohledu. Dopoledne vypravovala zadanou esej, odpoledne nepozorovaně vklouzla do síně s oceněními a tofejemi. Nikdo tam nebyl a tak mohla s klidným srdcem přemýšlet. Jaké by to asi bylo, kdyby tady její otec byl s ní? O čem by asi mluvili?

Rozhovor s námi od čtenářky Hanulkaa

19. června 2012 v 19:26 | Crystal & Lavender
Hanulka se rozhodla s námi udělat rozhovor o padesáti otázkách, ale později se ukázalo, že ho není kde jinde publikovat, takže ho dáváme tady. Do článku se nevlezl (aneb blog.cz má podporovat délku do 40 000 znaků, rozhovor měl cca 20 000 a stejně to je asi moc), takže přikládám odkaz na dokumenty google :) Najdete tam jak dotazy k Pokrevní linii, tak i k nám :)
Reakce a přípomínky vítáme :)

ODKAZ


12. kapitola „Dcera svého otce“ - 4. část

14. června 2012 v 16:10 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Z talířů zmizely i poslední chody a Brumbál vstal. Nemusel nic říkat a v síni už nastalo ticho. Všichni na něj zvědavě a nedočkavě hleděli, čekali, co se bude dít. Napětí nyní bylo cítit úplně všude.

"Nastává velká chvíle," promluvil do ticha a všem věnoval úsměv.

12. kapitola „Dcera svého otce“ - 3. část

8. června 2012 v 15:40 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Co bych byl za Zmijozela, kdybych nechal umrznout nejlepší studentku naší koleje?" odvětil tiše.

'Jo, nejlepší studentku, která se ulívá z astronomie,' pomyslela si, ale nahlas tohle konkrétně nekomentovala. Však co, všechny důležité testy a práce má odevzdané.

"Velmi hloupý Zmijozel," řekla naoko vážně. Corbin se zasmál.

"A to nejsem."

12. kapitola „Dcera svého otce“ - 2. část

3. června 2012 v 13:26 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Jo, příšerná představa, ale obávám se, že už z hlavy nikdy nevyženu teorie o tom, jak se do rodu Zmijozela dostali obři. Je teda jisté, že Hagrid není dědic, ano?" zeptala se pomalu a s rozvahou.

"No, je pravda, že Hagrida sice soudili za otevření komnaty, ale já si jsem stoprocentně jistá, že pravý dědic je někdo jiný. Už jen proto, že rod, který tak dbal na čistou krev jako právě ten Zmijozela, by rozhodně nedopustil, aby jejich krev byla pošpiněna nějakou ne-až-tak-boží od obrů. To dá rozum. Navíc, nic proti Hagridovi, ale nemyslím si, že byl dost chytrý na to, aby ji dokázal otevřít." Izarra se společně s Jill zasmála.