11. kapitola „Plyšová tajemství“ - 3. část

20. května 2012 v 12:40 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Když bylo mistrovství ve famfrpálu, moje adoptivní rodiče někdo před mýma očima zabil touhle kletbou, protože ona byl mudla a ona moták. Chtěla jsem vědět, jestli trpěli," řekla v mírném afektu. Čehož později litovala, protože neměla v plánu to říct takhle nahlas.

Ale i tak se ubránila tomu, ale si v duchu svou otázku doplnila ještě o jednu a to: 'A jak moc si pak zaslouží trpět ten bastard před tím, než ho zabiju?'


Nepřišlo jí nijak zvláštní přemýšlet o jeho smrti ani o tom, že by ho měla zabít ona. Chtěla se pomstít. Tečka. Moody chvíli mlčel a jen si Izarru prohlížel, což jí bylo opravdu nepříjemné. Hlavně to bylo to oko, které ji děsilo.

"Od duchů, kteří tak byli zabiti, víme, že zemřít touto kletbou je bezbolestné," řekl pomalu a rozvážně. Teď se jí částečně ulevilo. "A jestli se nepletu, ještě máte druhou otázku?"

"Ano. Proč jsem zrovna tyhle tři kletby nepromíjitelné?" zeptala se. Mohla na sobě cítit pohledy spolužáků, které říkaly, jak se vůbec může ptát na něco takového? Jakoby to přeci nebylo jasné.

"Dobrá otázka, ale asi by bylo lepší, kdybyste ji pro vaše spolužáky více rozvedla," pobídl ji a šel se posadit za katedru. No, už teď jí mají za tu divnou, takže

"Jsem si jistá, že existuje mnoho dalších kouzel, které dokážou něco podobného. Možná i horšího. A je za ně nižší trest. Navíc, takové věci jdou způsobit i kouzly z bílé magie. Třeba pouta na tebe, když do toho kouzla vložíte víc magie, můžete někoho s lehkostí uškrtit. Nebo primitivní locomotor - vyzvednete člověka do výšky, přerušíte kouzlo a on si dopadem zlomí vaz. Nebo řezací kouzla, která se normálně používají pro krájení… Když jim zakážou používat neodpustitelné, můžou použít jiné."

"Vy, slečno, máte opravdu pozoruhodnou fantazii, že?" ušklíbl se. "Ale myslím, že vás chápu. Ovšem kouzla bílé magie nemají za pravý účel ublížit, když to nepromíjitelné ano," přerušil ji dřív, než mohla dokončit její zásobu příkladů.

"Ale třeba i ty se dají použít jinak. Avada, když někdo neskutečně trpí, tak ho můžete ušetřit bolesti. Cruciatus zase v sebeobraně," namítla rychle a lehce rozhodila rukama.

"A kolikrát jste viděla v novinách titulek 'Použil avadu, aby jí pomohl od trápení' nebo 'Díky cruciatu se jí podařilo uniknout' a nebo 'Uškrtil ho provazem'? Nikdy samozřejmě. Každé kouzlo až už bílé nebo temné bylo vytvořeno za jistým účelem. Nepromíjitelné se nevytvářely k tomu, aby někomu pomáhaly, měly blížit. Tečka.

Stejně tak i kouzla bílé magie nebyla vytvořená k ublížení na zdraví. Samozřejmě, že by to tak někdo mohl použít, ale je to velmi nepravděpodobné. Můžete přijít na důvod, proč černokněžník raději použije nepromíjitelnou, kde hrozí trest, namísto poněkud netypického využití jiných kouzel?"

Izarra sklopila oči a začala přemýšlet. Stejně tak i ostatní, kteří už se přenesli přes to, že tahle diskuze byla poněkud podivná. Zmijozelové to brali jako způsob dozvědět se o těchto kletbách více, než co jim byli dosud ochotní sdělit rodiče. A Havraspáři prahli po jakékoli nové informaci.

"Tak? Nějaký nápad, slečno?" zeptal se po nějaké chvíli.

"Kdybych, čistě teoreticky, měla vybrat tu nepromíjitelnou, nejspíš by to bylo proto, aby ostatní viděli, že to byl záměr a ne jen nehoda…" Moody několikrát zamyšleně přikývl. Za Izarrou několik děti začalo vést tiché diskuze, co by se stalo kdyby… Izzina teorie většinu z nich zaujala.

"Ještě něco?" Ještě něco? Jak ještě něco? To mu tohle nestačilo? Izarra se snažila přemýšlet, jak nejrychleji dokázala. Očividně očekával, že něco řekne.

"K šíření strachu?" zkusila to nakonec.

"Ano, to je přesně ono. Dvacet bodů zmijozelu za velmi dobrou úvahu," téměř vykřikl.


"To bylo chytré," ozvalo se vedle ní a Izarra se uvědomila, že vedle ní celou dobu seděl Corbin. A nejvíc ji překvapilo, že ani nedodal něco ve smyslu 'chytré na šmejdku', jak by to udělat třeba Scabior nebo Dolohovovi. Izarra se k němu otočila s mírným úsměvem na rtech. Měla ráda uznání.

"Díky," řekla nazpět.

"Není zač." Stále žádná urážka, ba naopak. On byl milý a proto Izarra neviděla důvod, proč k němu ona měla chovat jinak.


"Takže, ještě tady máme trošku teorie. Pro seslání těchto kleteb potřebujete nejen silné magické nadání. Pochybuji, že kdybyste se o některou z nich teď pokusili, že by fungovala.

Ale nejsem tady od toho, abych vás to učil. Mám tady pro vás jedinečnou příležitost si vyzkoušet, zda byste dokázali odolat kletbě imperius. Jedinečnou tím, že vám nebude hrozit žádné nebezpečí. Brumbál chce, aby jeho žáci byli dobře poučeni," zachraptěl a opět vstal ze židle. Hůlkou si párkrát zatočil mezi křivými prsty.

"Jelikož tohle učivo je poněkud navíc, protože tento ročník se máte učit o tom, jak se bránit magickým tvorům, není nutné, abyste to vyzkoušeli všichni. Ale jak říkám, příležitost to je víc než dobrá. Tedy, je tady nějaký dobrovolník?" otázal se a pozorně si prohlížel skupinu Havraspárů. Pár se jich opravdu přihlásilo.

Izarra nad jejich chování jen nechápavě zavrtěla hlavou. Pravda, že to byla asi jediná šance vyzkoušet si to, ale ona by nenechala kohokoli, aby ji nějak kontroloval a ovládal. Ještě by ji donutil udělat něco trapného. Tohle nehodlala zkusit ani za nic.

"Dobře, takže první vy, slečno Láskorádová…"


Bylo vskutku zábavné sledovat ostatní, jak se marně snaží odolat. Jak dělají vtipné a povětšinou i trapné věci jako skákat po jedné noze nebo sebe přitrouble plácat na zemi jako ryba. Měla co dělat, aby se nezačala škodolibě smát nahlas.

"A někdo ze Zmijozelu? Vy jste si minule hlásil, že, Scabiore?" Ten jen kývnul hlavou a čekal až na něj profesor sešle kletbu.

"Tohle bude zábavné," zašeptala si Izarra tiše pro sebe a téměř neslyšitelně se zasmála. Ohlédla se za sebe, aby lépe viděla a mezitím už Moody došel blíže a ukázal na studenta hůlkou.

"Imperio," šeptl profesor a obličej Scabiora se najednou dokonale uvolnil, v jeho očích se zračila nepřítomnost. Moody na něj nepřestával mířit hůlkou a širokým křivozubým úsměvem ho pozoroval, jak šel dopředu ke katedře. Když se k ní dostal, chytil židli a posunul ji dopředu… zřejmě, aby byl dobrý výhled a pak se postavil vedle ní. Vypadal, jakoby se chystal ke skoku.

'Ke skoku, má na to vyskočit,' svitlo Izaře a posměvačně se ušklíbla. Řekla, že to bude zábavné a taky, že bude.

Začala se soustředit na onu židli, nemrkala ani se nějak jinak nepohnula. Jen se soustředila na židli a svou magii. Nevšimla si, že Moody ji, jako i většinu hodiny, sleduje čarodějným okem. Musela se hodně koncentrovat, aby se jí to podařilo pouhou myšlenkou, bez pohybu ruky. A nikdy přijdou na to, že to byla ona. Alespoň ne dříve, než to sama dovolí. Scabior se odrazil a když se nohou lehce dotkl hrany židle, tak se posunula a půl metru vpřed a to způsobilo, že mu obě nohy podjely a nepěkně dopadl na tvrdou podlahu. Zdálo se jí to, nebo dokonce uslyšela křupnutí kosti? Že by měla a takové štěstí? Scabior vypadal, že ho něco opravdu bolí. Jak mu to přála.

Byla první z těch, kteří se začali tiše smát.

"No, jasně, teď se směješ, co špíno?! Vždycky máš plnou hubu keců, ale víc už nic! Já to aspoň zkusil, na rozdíl od tebe. Ty beztak nedokážeš vkouzlit ani čůrek vody," křiknul po ní a pokusil se postavit se na nohy. Pak se začal kulhat na místo.

"To ještě uvidíme," odpověděla tiše, když kolem ní procházel. Oh, jak moc si přála podkopnout mu nohu.

"Po hodině se stavte na ošetřovnu a co vy, Davidsonová? Nechcete si taky vyzkoušet, zda byste odolala imperiu?" Když to uslyšela, opět se otočila na profesora.

"Snad si doopravdy nemyslíte, že bych někomu dovolila, aby si snažil ovládat hlavu, že ne?" řekla hořce. Mít jiného profesora, už by jí nejspíš odebral body.

"V tom případě končím hodinu. Můžete jít," řekl Moody a všichni se začali zvedat. Izarra se několika kroky dostala o něco blíže ke Scabiorovi, který si právě ztěžoval Dolohovovým na nesnesitelnou bolest v jeho noze.

"Hej, Scabiore!" zavolala se smíchem a hůlkou připravenou v pravé ruce.

"Co chceš, ty špí-," nestačil to doříct, když jeho pohled spočinul na špičce Izziné hůlky.

"Tady máš ten svůj čůrek vody. Aquamenti!" Izarra potěšeně sledovala proud vody, tryskající z její hůlky, který způsobil, že Scabiorův rozkrok vypadal, jakoby prodělal drobnou nehodu s močovým měchýřem. Izarra věděla, že tohle bylo dětinské a kruté, ale… nemohla odolat. Všichni, kteří ještě stále byli ve třídě a tuhle scénu sledovali, se dali do smíchu.

"Tohle budeš litovat, šmejko!" zavrčel.

"Už se těším, ale před tím si raději zajdi na záchod, ano?" oplatila mu to tenkým hláskem.

"Mohla byste na okamžik zůstat, slečno Davidsonová?" ozvalo se zpoza nich hlubokým nakřáplým hlasem a Izarra ztuhla. Opravdu by ji profesor potrestal za takovou blbost?

"Tak si to užij, špíno," vysmál se jí nakonec. Měl poslední slovo, protože Izarru nenapadlo nic, jak z tohohle teď vybruslit. Tuhle hru právě prohrála. Stupidní hra...


Mlčky sledovala její spolužáky, jak odcházejí a pak se pomalu otočila k Moodymu a snažila se vypadat tak klidně, jak jen v téhle situaci dokázala.

"Aquamenti je kouzlo, které se učí v šestém ročníku," podotknul a posadil se na jednu ze židlí. Upřímně nechápala, proč jí to vůbec říká.

"To jsem… ehm, nevěděla," řekla pomalu a pečlivě si rozmýšlela, co odpoví.

"Není jednoduché a bylo mimochodem provedeno velmi dobře. Kde jste se ho naučila?" vyzvídal trochu úlisně.

"Moje babička, Arabella Figgová, měla nějaké staré knihy od jejího zesnulého manžela. Dala mi je na čtení, proč?" Co po ní vlastně chtěl. Z toho nevědomí se začínala se cítit nepříjemně.

"Jen jsem se zajímal. Nic důležitého. Na co jsem se ale chtěl zeptat, byla ta židle, jak jste ji posunula - bez hůlky,"

Izarra začala zrychleně dýchat, tohle jí nevyšlo. Byla moc nápadná a on to teď ví! Co udělá? Řekne to Brumbálovi? Co pak udělá ten, až to zjistí? Sakra, celé to pokazila a netušila, co dělat.

Snad jen…

"Židle? Posunout ji bez hůlky? Nemám ponětí, o čem to mluvíte." Zapírat, zapírat a ještě jednou zapírat! Čím přesvědčivějším tónem, tím lépe. Nemá to přeci jak dokázat, ne?/AN: Hmmm, co napsat? Nevím... Takže, přidávejte se na fb, hodnoťte na ffdenik, piště komentáře - zpětná vazba je důležitá :D Jinak celkově je naše povídka delší než HP a vězeň z Azkabanu :)) Crystal/
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 20. května 2012 v 14:06 | Reagovat

Úžasné tak a teď už jen čekat na 4čáat :)

2 Terka Terka | 20. května 2012 v 17:59 | Reagovat

Úžasné , píšeš opravdu moc dobře ! Už se těším na další část :)

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. května 2012 v 19:11 | Reagovat

Dobrá taktika, zapírat to. No myslím, že Moody, ač je falešný, se ještě postará o Izzařin rozvoj v oblasti černé magie.

4 Natalia Té Natalia Té | Web | 21. května 2012 v 17:59 | Reagovat

Nevím proč, ale furt mám pocit jako by hlavní postava byla Bella jak byla malá:))

5 Crystal Crystal | Web | 21. května 2012 v 18:31 | Reagovat

[4]: Vážně? Hmm, to je divné, páč Izz sice vypadá jako Bell, ale charakter má mít spíš po otci :D

6 litllewitch litllewitch | 21. května 2012 v 18:38 | Reagovat

Tak u téhle kapitoly jsem byla napnutá jak kšandy a čekala jsem, co všechno se stane. Moc pěkná kapitola :).

7 Hanka Hanka | 21. května 2012 v 20:02 | Reagovat

[6]: to já jsem napnutá jak kšandy teď už se moooc tešim na 4.část :)

8 Phyllis Phyllis | 24. května 2012 v 3:20 | Reagovat

Ale notak! Chceme další kapitolu :) Nápady jsou to rozhodně dobré :) Jen bych ocenila, kdybyste alespoň v některých případech poslechly Word nebo podobné programy - některé chyby dokážou až přetrhnout nit :) Například chyby ve jménech, překlepy a podobně. Doporučuju si to po sobě ještě jednou přečíst :)

9 Crystal Crystal | Web | 24. května 2012 v 7:23 | Reagovat

[8]: Děkuji za názor a upozornění :) No jo, ono se nevyplácí dělat korektury v jednu ráno. Se polepším. Hmm... ale chyby ve jménech? To se mi nezdá, ale mrknu na to :)

10 Phyllis Phyllis | 24. května 2012 v 11:53 | Reagovat

Občas se třeba přepíšeš ve jméně Izarry, v prvním pádu se ti občas stane, že vynecháš jedno r a tak. Ale tohle vůbec neber jako kritiku, to je jen taková ... maliličká maličkost :D Jinak se moc těším na další díl, opravdu ;)

11 Crystal Crystal | Web | 24. května 2012 v 13:34 | Reagovat

[10]: Jej, zrovna ta Izz, u které si dávám pozor :DD Jsem čekala, že mi třeba ulítl Brumbál, protože u toho mám tendendenci psát Burnbál :DD Holt, nikdo není dokonalý :D Jinak kapča bude dneska k večeru, ale dodělám protokol do školy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama