Květen 2012

12. kapitola „Dcera svého otce“ - 1. část

29. května 2012 v 16:55 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Izarra jako jediná z jejího ročníku seděla ve sklepení a psala esej do přeměňování. Ostatní byli na hodině astronomie. Tohle nebylo poprvé, co tuhle hodinu jednoduše vynechala. Podle ní to byl ten nejzbytečnější předmět, který mohl existovat. Proč by se jím měla tedy zabývat, když má na práci důležitější věci. A k jejímu překvapení jí její neúčast na vyučování bez problému prošla. Navíc takhle měla čas dodělat si potřebné úkoly na ty poutavější hodiny.

11. kapitola „Plyšová tajemství“ - 4. část

24. května 2012 v 16:10 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Jen jsem se zajímal. Nic důležitého. Na co jsem se ale chtěl zeptat, byla ta židle, jak jste ji posunula - bez hůlky,"

Izarra začala zrychleně dýchat, tohle jí nevyšlo. Byla moc nápadná a on to teď ví! Co udělá? Řekne to Brumbálovi? Co pak udělá ten, až to zjistí? Sakra, celé to pokazila a netušila, co dělat.

Snad jen…

"Židle? Posunout ji bez hůlky? Nemám ponětí, o čem to mluvíte." Zapírat, zapírat a ještě jednou zapírat! Čím přesvědčivějším tónem, tím lépe. Nemá to přeci jak dokázat, ne?


Dotaz: Zajímavosti ke kapitolám

23. května 2012 v 16:41 | Crystal & Lavender
Zdravím, čtenáři :)

Napadlo mě, jestli byste uvítali, kdyby pod každou nově publikovanou kapitolou byla pro zajímavost přidána i nějaká informace navíc ohledně např.: původu jmen, vtipných věcí z 'té úplně nejvíc původní verze', různých informací o postavách, které nebylo možné začlenit do oficiálních kapitol?

Dále je tady ještě možnost publikovat je komplet jako samostatný článek až po poslední kapitole povídky, jako takovou úplnou tečku :)
Pokud ano, níže je anketka :) Tu samou najdete i na naše facebooku - zde

11. kapitola „Plyšová tajemství“ - 3. část

20. května 2012 v 12:40 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Když bylo mistrovství ve famfrpálu, moje adoptivní rodiče někdo před mýma očima zabil touhle kletbou, protože ona byl mudla a ona moták. Chtěla jsem vědět, jestli trpěli," řekla v mírném afektu. Čehož později litovala, protože neměla v plánu to říct takhle nahlas.

Ale i tak se ubránila tomu, ale si v duchu svou otázku doplnila ještě o jednu a to: 'A jak moc si pak zaslouží trpět ten bastard před tím, než ho zabiju?'

Hodnocení od Janet

17. května 2012 v 15:19 | Crystal & Lavender
Dnes jsem náhodou na blogu od Janet objevila hodnocení naší povídky, za které jí opravdu moc děkujeme!
Doufáme, že se i nádále udržíme v takové přízni :)

Odkaz - http://znama-neznama.blog.cz/1203/pokrevni-linie

Ještě jednou děkujeme.

11. kapitola „Plyšová tajemství“ - 2. část

15. května 2012 v 16:07 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Vy jste ta nová, že?" zeptal se se zájmem. Izarra přikývla. Ona s ním nechtěla mluvit, ne teď, protože tohle nebyl moment, kdy si přála mít pozornost každého ve třídě. A tu teď rozhodně měla, protože s nikým jiným během prezence nemluvil.

"Davidsonová, hmm… kdysi jsem znal čarodějku, která vám byla velmi podobná. Jste v jakékoli souvislost s rodinou Blacků?" zeptal se.

11. kapitola „Plyšová tajemství“ - 1. část

9. května 2012 v 17:08 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Izarra strávila víkend velmi pokojně. Většinu času strávila v ložnici, kde měla většina lidí, kteří by ji jinak až příliš ochotně otravovali, přístup zakázán. Takže mohla dopřát klid od Scabiora a jeho kamarádů na nějakou dobu pokoj. A pokud zrovna nebyla v ložnici, kde utěšovala jejího mazlíčka, u kterého se projevila těžká klaustrofobie a úzkost z odloučení od větve, byla v knihovně.

10. kapitola „Sbor“ - 4. část

4. května 2012 v 15:15 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
"Chci zkusit sbor," řekla milým tónem.

"Jak myslíš, ale Kratiknot má přehnané nároky, zkoušela jsem se tam dostat už minulý rok," sdělila jí hořce.

'A nebylo to spíš než přehnanými nároky tvou vlastní neschopností?' chtěla říct, ale na poslední chvíli si to rozmyslela. Jenny jí stále byla užitečná při provázení hradem. Nebýt jí, Izarra by se s jejím neexistujícím orientačním smyslem ztrácela každou chvíli. Prozatím bude přeci jen lepší, zůstat s ní v rámci možností zadobře.

"Za zkoušku toho moc nedám, nemyslíš?"