Duben 2012

10. kapitola „Sbor“ - 3. část

28. dubna 2012 v 18:20 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Přesně. Jinak, jsem Karin Fischerová," představila se jí spolužačka.

"Izarra Davidsonová," zamumlala zpět jen ze slušnosti a začala si chystat věci potřebné na hodinu.

Třebaže tuhle hodinu byly dohromady spojeny pouze koleje zmijozel a havraspár, studentů v učebně bylo takové množství, až se zdálo, že se k nim musela připojit ještě minimálně jedna kolej navíc. Nebylo tomu divu, však také byli druhý nejpočetnější ročník na škole.


10. kapitola „Sbor“ - 2. část

23. dubna 2012 v 14:20 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly


"Pro dnešek bych ráda, milé děti, abyste se ve svých učebnicích nalistovali snář pro výklad budoucnosti ze snů. Řeknu vám něco k teorii, protože vidím, že kdybych tak neučinila teď, mnoho z vás by bylo velmi zmatených," řekla a v nervózním gestu si pohrávala s jedním z náramků na jejím zápěstí.

"První pár otázek. Může nějaké dítko vysvětlit co je to symbolový sen?"

10. kapitola „Sbor“ - 1. část

18. dubna 2012 v 21:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Izarra, která si ručníkem sušila vlasy, vešla do ložnice, kde na ni čekala Blackstannová společně s pár dalšími děvčaty z jejich pokoje; přestože se jí všechny ráno zdvořile představily, nebyla si již jejich jmény tak docela jistá. Izarra je odbyla s tím, že už mají jít na snídani, ona prý za chvíli přijde - jen si musí něco rychle zařídit. Chtěla si promluvit se Sekhmet a na to potřebovala samotu. Všechny až příliš ochotně odešly. Kromě Blackstannové žádná z nich za tu, byť jen krátkou, chvíli neprojevila zájem se s Izarrou jakkoli přátelit. A Jenny samotná se s ní bavila jen proto, že doufala, že to nějak pomůže jejímu postavení. Izaře to bylo upřímně naprosto jedno.

9. kapitola „Dědic“ - 4. část

14. dubna 2012 v 7:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Dovolte, abych vám představil našeho nového učitele obrany proti černé magii," pronesl do ticha zvučným hlasem Brumbál. "Profesor Moody." Izarra se tedy konečně dočkala profesora obrany, ale nevěděla, co si má myslet. Nemohla se rozhodnout, zda vypadal zkušeně, nebo že se mu spíš nějaké kouzlo hodně vymklo z rukou. Nikdo netleskal, proto když jediní, kteří začali tleskat, byli Brumbál a nějaký extra velký člověk; znělo to trochu osiřele. Asi proto taky dost rychle přestali. Moody sám to moc nevnímal a napil se z placatky, kterou vylovil ze svého pláště. Co to asi bylo? Brumbál si znovu odkašlal.

9. kapitola „Dědic“ - 3. část

8. dubna 2012 v 22:10 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly


"Jak se jmenovala?" vyhrkla bezmyšlenkovitě. Baron se zasmál.

"Nevidím žádný důvod k tomu svěřovat se vám, slečno." Oplatil jí to nedůtklivě a ona se zamračila. Tohle jí tak trochu nevyšlo.

"Samozřejmě, jak taky jinak," sykla tiše a odvrátila se od ducha. Její oči se teď upřely na obrovské dveře, za nimiž byla Velká síň a ke kterým se rychle oba blížili. Izarra už se nemohla dočkat zítřejšího dne, kdy začne pravá škola a ona konečně pozná, jaké to je opravdu studovat magii.


9. kapitola „Dědic“ - 2. část

5. dubna 2012 v 11:55 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Jsem na tebe tak pyšná," zašeptala Arabella dojatě, když ji pustila, a s vlhkýma očima si ji prohlížela.

"Děkuju." Arabella se na ni usmála a podívala se na hodiny, asi za minutu a půl by se ručičky hodin měly přesunout a tak ukazovat přesně na půl sedmé.


9. kapitola „Dědic“ - 1. část (orig)

2. dubna 2012 v 7:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Izarra ze země zvedla dopis, který tam před pár vteřinami upustila sova a hned zase odletěla neznámo kam, jakoby měla neskutečný naspěch. Obrátila na druhou stranu obálky a spatřila Bradavickou pečeť.

"Dali si na čas," zamumlala tiše s myšlenkou, že je 1. září dopoledne a ona až nyní dostala informace o jejím příjezdu.

Tipovačka Izařiné koleje :) Kde nakonec skončí?

1. dubna 2012 v 13:05 | Crystal & Lavender
Školní rok se rychle blíží a naše Izarra pojede do Bradavic. Do jaké koleje si myslíte, že se dostane? :) Bude to statečný Nebelvír, moudrý Havraspár, přátelský Mrzimor nebo zákeřný Zmijozel? :D Hlasujte na naší fb stránce https://www.facebook.com/pages/Izarra-Davidson/287688871273164 :)

9. kapitola „Dědic“ - 1. část

1. dubna 2012 v 0:01 | Crystal & Lavender

Izarra seděla u svého piána a hrála si svou oblíbenou dubstepovou píseň. Když ji po zhruba patnácti minutách Arabella přišla vynadat za to, že do piána se nemlátí kladívkem, sedla si do svého růžového křesla a začetla se do romantické knihy o upírech. Vyrušilo ji ťukání na okno a zjistila, že tam přiletěl obří papoušek, který v zobáku drží puntíkovaný dopis.