Leden 2012

4. kapitola „Sekhmet“ - 1. část

29. ledna 2012 v 9:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Izarra uvolněně seděla na jednom z krémových koberců, které kontrastovaly s tmavými parketami na podlaze jejího pokoje, a vedle sebe měla rozložených několik učebnic, jež bezmála před měsícem dostala od ředitele její budoucí školy. Právě dočítala posledních pár stránek jedné s titulkem 'Teorie kouzelnického umění', do které se pustila po pročtení učebnice do Dějin čar a kouzel.

3. kapitola "Bezhůlková magie" - 3. část

25. ledna 2012 v 12:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

"Nefunguje to," dolehl k němu její hlas s tím rozdílem, že teď v něm již uslyšel bezmoc.

"Koncentruj svou mysl a nepanikař. Uklidni se a soustřeď se na svůj cíl stejným způsobem jako, když jsi chtěla, aby se plamen zvětšil. Chtěj, aby se zmenšil a -."


3. kapitola „Bezhůlková magie“ - 2. část

22. ledna 2012 v 9:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly

Izarra beze slova sledovala Brumbála, jak jen několikrát mávnul hůlkou a tím odsunul všechny věci a nábytek na stranu místnosti, takže se uprostřed místnosti vytvořil poměrně veliký prostor. S dalším mávnutím se na zemi jakoby odnikud objevily dva polštáře.

"Tak, to bychom měli," slyšela Izarra, jak si profesor pro sebe zamumlal. Poté se posadil na jeden z polštářů, a tak Izarra následovala jeho příkladu a posadila se naproti něj.


3. kapitola „Bezhůlková magie“ - 1. část

18. ledna 2012 v 12:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
Ještě stále byla tma, když se Izarra ve své posteli přetočila na bok, pomalu otevřela víčka a unavenýma hnědýma očima ve tmě zamžourala, když se snažila najít vypínač k lampičce na jejím nočním stolku. Téměř poslepu natáhla ruku a po několika vteřinách jemné světlo naplnilo její pokoj. Jakmile si její oči přivykly na osvětlení, podívala se na svůj budík a něco neurčitého zavrčela. Vzbudila se příliš brzo, přestože neměla nastavený budík. Ostatně to bylo stejné jako tři předchozí dny, kdy už nemusela do mudlovské školy. Vždy byla zvyklá vstávat brzo, protože jí cesta do školy netrvala zrovna chvilku, ale ani si nepomyslela, že jí bude dělat problém na ten zvyk prostě jednoduše zapomenout a spát déle, když může.

2. kapitola „Albus Brumbál“ - 3. část

15. ledna 2012 v 9:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
Už chtěl promluvit, když ho vyrušil pronikavý přerušovaný tón vycházející z kuchyně. Mudlovský telefon. Christine lehce vylekaně nadskočila a s tichým: "Omluvte mě," a omluvným pohledem k Izz vyšla z místnosti.

V obývacím pokoji nyní zůstala Izarra sama se starcem, kterému ani v nejmenším nevěřila. Necítila se v tomto okamžiku nejpohodlněji a nervózně se zavrtěla v křesle.


2. kapitola „Albus Brumbál“ - 2. část

11. ledna 2012 v 12:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly


Rozhovor v obývacím pokračoval a v součastné chvíli už se ho opravdu účastnili pouze povolané osoby.

"Vážně si myslíte, že nás celou dobu poslouchala?" zeptala se opět Christine a hodila jeden starostlivý pohled ke schodům."Je zvědavá, jako každé dítě a navíc - její rodiče byli ze Zmijozelu," prohlásil Albus, jakoby to vysvětlovalo vše.

2. kapitola „Albus Brumbál“ - 1. část

8. ledna 2012 v 9:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
Na jednom z Londýnských předměstí se ozvalo tiché prásk, když se kouzelník ve fialovém hábitu přemístil do stínu jednoho z mnoha košatých stromů, které lemovaly silnici mezi domy. Jedním rychlým pohybem si schoval svou hůlku zpět do hábitu a vykročil k domu se světle žlutou fasádou zanechávaje v lehkém sněhovém poprašku několik stop. Přestože již byla téměř polovina listopadu, tento sníh byl první v tomto roce. Oproti minulému roku zima dorazila později.
Albus Brumbál přes několik schodů vystoupal na malou dřevěnou terasu s několika dřevěnými židlemi, které byly určeny k venkovnímu posezení v letních měsících. Pravou rukou si z hábitu a vousů setřepal několik sněhových vloček, které se na něj snesly za těch pár okamžiků, a následně několikrát zaklepal na dveře z tmavého dřeva, na nichž se pod ostrým zimním sluncem leskl mosazně žlutý ozdobný nápis 'Davidsonovi'.

1. kapitola „Návštěva z Ministerstva“

4. ledna 2012 v 18:00 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
Albus Brumbál, současný ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích, seděl za mahagonovým stolem uprostřed své prostorné pracovny a unavenýma očima, schovanými za stříbrnými brýlemi tvaru půlměsíce, si již po několikáté pročítal článek na titulní straně Denního věštce o masovém vrahovi Siriusovi Blackovi, jemuž se jako jedinému v dějinách kouzelnického světa podařilo uprchnout z Azkabanu.

Prolog „Nový život“

1. ledna 2012 v 0:01 | Crystal & Lavender |  Příběh - kapitoly
Kletba byla vyřčena nemilosrdným tónem z úst zla v podobě Temného Pána.
Pronikavé zelené světlo ozářilo potemnělou místnost, až se na zlomek okamžiku zdálo, jako by byl den a ne pouze zdánlivě obyčejná chladná Halloweenská noc… Hlasitý výkřik plný bolesti unikl z úst rudovlasé čarodějky, která se pokusila udělat vše pro záchranu jejího syna. Postavila se do směru smrtící kletby, která nebyla určena její osobě. Ozvala se tupá rána, když tělo Lily Potterové dopadlo na dřevěnou podlahu, bez dechu, bez života.