Září 2011

Kontakt

5. září 2011 v 14:05 | Crystal & Lavender

Facebook - fanstránka

Odkazy

5. září 2011 v 14:04 | Crystal & Lavender
Povídka na ffdenik.cz:
Alternativní umístění povídky:
Hodnocení od čtenářů:

Rozhovor by Hanulkaa


FAQ

5. září 2011 v 14:04 | Crystal & Lavender

Frequently Asked Questions

aneb Nejčastější kladené dotazy

Během kapitol vás jistě bude napadat mnoho otázek ohledně povídky a různých logických a dějových souvislostí.
V tomto článku naleznete odpovědina ty nejčastější, které nám napíšete do komentářů u jednotlivých kapitol nebo zde ke článku (samozřejmě vám nehodláme prozradit příběh dopředu, ale v rámci možností, odpovíme rády).

Otázky a odpovědi budeme postupně přidávat.1) Jak je možné, že se Bellatrix podařilo svést Voldemorta a proč se nechal?

Několik lidí zajímalo, jak je možné, že Izarra vůbec mohla vzniknout. Vzhledem k tomu, že na téhle otázce teoreticky stojí celý příběh a tím ji dělá důležitou, s Lavender jsme se rozhodly dát vám nějakou šikovnou a osvětlující odpověď, aniž bychom prozradily příběh… což se ukázalo jako velmi složitá věc, ale doufám, že pro teď vám to bude stačit.
NE, Voldemort by se s Bellatix nevyspal jen tak a už rozhodně ne z lásky (JKR: "Kdyby ano, nemohl by být tím, kým je.). V našem příběhu Voldemort není schopný milovat; nejen z toho důvodu, že měl špatné dětství (konec konců, Harry ho také neměl nejlepší, že?), ale hlavně kvůli lektvaru lásky, který jeho matka dávala Tomu Raddlovi Sr., aby se on zamiloval do ní a ten pak měl v žilách, když počali malého Voldíka, na kterého to mělo neblahý efekt. Ze strany Bellatrix to láska byla, až to hraničilo s posedlostí, ale ona věděla, že pokud má dosáhnout toho, čeho chce, musí vymyslet 'něco'. To něco kvůli spoileru neprozradíme. Vše bude vysvětleno v druhé polovině povídky. Takže prozatím vás můžeme jen ujistit, že to není tak nereálné, jak se zdá.

2) Izarra opravdu může testovat účinky lektvarů, které uvaří? (5. kapitola)

Nejčastěji kladené otázky… no, ptali se dva lidi :D. Ale nevadí. Takže k odpovědi…
Ano, i když by asi neměla. Izarra se řídí větou "co není zakázáno, je povoleno". Brumbál jí nikdy nezakázal lektvary testovat. Celou výuku lektvarů nechal na Christine. Ta, jelikož její otec byl kouzelník, byla vzdělaná v oblasti lektvarů a dalších odvětví - samozřejmě jen v tom, kde nepotřebuje hůlku, takže ty základní lektvary zvládá dobře. Když Izarra vařila lektvary pod jejím dohledem, testovala je, protože jí je Christine vždy zkontrolovala a byly v pořádku. Navíc, ona tak nějak počítala s tím, že ten lektvar je v pořádku, takže ho otestovala a jelikož není nějaký Nebelvír, testování na sobě ji ani nenapadlo - proto Mark. Ale je pravdou, že měla opravdu velké štěstí v tom, že její lektvar nebyl zkažený nějak víc.


3) Proč se Izarra chová tak divně, když měla výchovu milující rodiny? (8. kapitola)


Tohle se řeší od prvního okamžiku, co Izarra vstoupila na scénu.
Ano, Izzinka rozhodně není psychicky v pořádku. Nejsem ale psycholog, takže pokud má poruchy, což asi jo (asi určitě), s jistotou je pojmenovat neumím. Není to tedy stoprocentní, ale z toho něčeho, co se mi podařilo nastudovat na webu bych Izarru označila jako disociálního psychopata šmrncnutého paranoidní poruchou. Na psychopatii výchova nemá žádný vliv a zdánlivý úspěch je pouze dočasný a zdánlivý. Mimochodem, proti oběma pomáha tzv.: muzikoterapie tedy léčba hudbou. Ovšem na odstranění žádný vliv nemá, protože psychopatie odstranit nejde. Uklidňuje. Možná právě proto má Izz taky zájem o hudbu, když se při jejím poslechu cítí příjemně... (ikdyž její obliba Richarda Wagnera je tedy docela zrážející, z té by jeden zcvoknul... věděli jste, že to poslouchal i Hitler?)
Někdo navrhnul, že poruchy se často dědí. Wikipedie tvrdí, že u disociální je vliv dědičnosti poměrně dobře prokázán a u té druhé je vyšší výskyt v rodinách se schizofrenií a s poruchami s bludy. Všichni víme, že Gauntovi se mezi sebou nejrůzněji křížili a kupříkladu Izzin prastrýc Morfin je krásný příklad jak to pak dopadá. Ovšem pak se to naředilo Raddly a Blacky (a další podivnou směskou)... ale myslím, že pokud "něco" podědila, tak od Voldyho a jeho stravy rodiny. Navíc, v FAQ výše jsem psala, že v naší povídce Voldy díky lektvaru lásky, co použila jeho máti, není schopen cítit lásku. Možná má Izz i něco z toho.
Ovšem, opravdu si myslíte, že když je dítě během svého vývoje v azkabanu s mozkomory (kteří se v té době Bellatrix určitě nevyhýbali ani kvůli těhotenství), může se po jejich devítiměsíčním vlivu narodit myšlenkově a psychicky normální?
Odkazy, kde jsem studovala info :
tady tady tady přednáška na youtube(doporučuju se podívat, velmi zajímavé)

Číst příběh

5. září 2011 v 14:04 | Crystal & Lavender

Obsah:

3. kapitola "Bezhůlková magie" 1. část, 2. část, 3. část
4. kapitola "Sekhmet" 1. část, 2. část, 3. část
5. kapitola "Něco navíc" 1. část, 2. část, 3. část
6. kapitola "Pravá čarodějka" 1. část, 2. část, 3. část
7. kapitola "Vítězové a poražení" 1. část, 2. část, 3. část
8. kapitola "Requiem" 1. část, 2. část, 3. část
10. kapitola "Sbor" 1. část, 2. část, 3. část, 4. část
11. kapitola "Plyšová tajemství" 1. část, 2. část, 3. část, 4. část
12. kapitola "Dcera svého otce" 1. část, 2. část, 3. část, 4. část, 5. část, 6. část
13. kapitola "Sama" 1. část, 2. část, 3. část, 4.část
14. kapitola "Hadi před nimi prchají"
15. kapitola "Vánoce na Hradě"
16. kapitola "Smrti blíž"
17, kapitola "Končíme na začátku"

/AN: Předem se omlouvám za chybně oddělené odstavce a špatné uvozovky - blog.cz je očividně nepodporuje a odmítá mi odsazovat první řádek. V chystané pdf verzi bude vše správně. Crystal/

Autorky

5. září 2011 v 14:04 | Crystal & Lavender
Lavender - facebook ; Pottermore: WatchMirror25579
Crystal (tahle osůbka na starost komplet psaní povídky, tudíž 99,9% textu stvořila ona) - facebook ; Pottermore: ThestralLeviosa11307

Rozhovor by Hanulkaa


Úvod

5. září 2011 v 14:03 | Crystal & Lavender
Název: Pokrevná linie /Harry Potter/
Přístupnost: 13+ (později možná přibude i 15+ - nevím, jak podrobné mučící scény mi Lav dovolí :D Oh, a slash mi zakázala už zpočátku... Jinak nebude tam žádný Lemon ani PWP)
Upozornění: AU, Gen, OC, Novel-length, smrt postav (kouzelnický svět je ve válce s Voldiem, co byste čekali? :D )
Počet kapitol: v plánu kolem 50 - 70

Pokrevní linie…
příběh odehrávající se v pozadí knih o Harrym Potterovi, chlapci, který přežil smrtelnou kletbu největšího černokněžníka všech dob Lorda Voldemorta - otce mladé dívky, jejíž původ je dlouho zatajován.
Jako novorozené dítě je odebrána své biologické matce, vražedkyni a tyrance uvězněné v kouzelnickém vězení. Od
útlého dětství je čarodějka Izarra vychovávána v milující rodině, která ji zahrnuje láskou a dobrými způsoby, avšak se jedná o rodinu, která neprovozuje magii.
Kvůli Izařinému nebezpečnému původu jí byl podán lektvar, který měl Izařinu magii omezit natolik, aby nebyla nebezpečná pro své okolí a v budoucnu i kouzelnickému světu. Lektvar ale selhal a nastala doba, kdy musí projít lekcemi, které by jí pomohly kontrolovat nestabilní magii, která se v za dlouhá léta jejího nepoužívání nahromadila a projevila se v rozsahu, který Izarra není schopna sama zvládnout. Když se Izarra dozví, že nastoupí do školy Čar a kouzel v Bradavicích, začne se učit spoustu, jí dosud neznámých, dovedností - kouzel. Ambiciózní a ctižádostivá Izarra se stane velmi mocnou čarodějkou znalou magie, se kterou mají problémy mnohem starší a zkušenější kouzelníci. Jednoho zlého dne ale v Izařiném životě nastane zásadní věc, která ovlivní její pohled na svět.
Izarra prostupuje celým příběhem, kdy se jí většinou podaří téměř vše, čeho se snaží dosáhnout. Nejen na závěr způsobí v kouzelnických dějinách mnoho překvapivých a nečekaných zvratů, které svou logičností překvapí i ty největší fanoušky série Harryho Pottera.

Disclaimers:
Veškeré postavy, s výjimkou OC (Izarra, Christine, Mark, Noah, Jill a mnoho dalších), a dějová linie příběhů Harryho Pottera patří J. K. Rowlingové a já na nic z jejího díla nemám žádná autorská práva.
Povídka nebyla napsána za účelem finančního zisku.